O dobrą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Uroczystość odsłonięcia pomnika Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej
– 7 listopada 2015 r., godzina 12.00, Ostrów Mazowiecka

Fundacja „Pamiętamy” (dalej: Fundacja) serdecznie zaprasza do Ostrowi Mazowieckiej na uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego żołnierzy antykomunistycznego podziemia i cywilnych mieszkańców Ziemi Ostrowskiej, którzy w latach 1944–1953 padli ofiarą terroru komunistycznego (dalej: Pomnik). Pomnik został wzniesiony staraniem Fundacji, przy wsparciu finansowym Banku Zachodniego WBK.

Uroczystość rozpocznie się 7 listopada br. o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, przy ul. Kościuszki 39. Po mszy świętej nastąpi uroczyste przejście pod Pomnik, usytuowany w Ostrowi Mazowieckiej przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Dubois. Przy Pomniku, po jego uroczystym odsłonięciu i poświęceniu, zostaną wygłoszone mowy okolicznościowe. Bardzo ważnym elementem ceremonii przy Pomniku będzie odczytanie, w asyście żołnierzy Wojska Polskiego, Apelu Poległych. Następnie żołnierze Wojska Polskiego oddadzą salwę honorową.

Wszyscy uczestnicy uroczystości będą mogli otrzymać bezpłatnie wydane staraniem Fundacji opracowanie autorstwa Kazimierza Krajewskiego „Żołnierze Wyklęci Ziemi Ostrowskiej” przedstawiające historię podziemia antykomunistycznego na Ziemi Ostrowskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętna sprawa pamięci wspólnotowej o braciach naszych, którzy oddali życie w walce o wolność Ojczyzny, do udziału w uroczystości odsłonięcia Pomnika.

W imieniu Fundacji „Pamiętamy”
Grzegorz Wąsowski – członek Zarządu

Naszą stronę przegląda teraz 1 gość

Warto zobaczyć:
Żołnierze wyklęci
Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie.
The Doomed Soldiers
Polish Underground Soldiers 1944-1963 - The Untold Story.

Żołnierze Wyklęci
Ziemi Ostrowskiej